Budowa ogrodzenia z pustaków łupanych

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego ogrodzenia, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się różnym propozycjom.

Takie ogrodzenie ma chronić naszą prywatność, dawać nam poczucie bezpieczeństwa, ale także powinno komponować się z domem, tak abyśmy mogli z przyjemnością patrzeć na to, jak prezentuje się cała nasza posesja.

Warto się zastanowić, czy najlepsze dla nas nie będzie ogrodzenie z pustaków łupanych, które prezentuje się bardzo elegancko, jest proste w utrzymaniu czystości, a jeśli jest prawidłowo postawione, to możemy być pewni, że wytrzyma przez długie lata.

Taka budowa ogrodzenia z pustaków łupanych musi się zacząć od wykonania fundamentów, na tyle głęboko, aby zamarzające wody gruntowe nie mogły ich zniszczyć, bo wówczas zniszczeniu ulegnie cały płot.

Kiedy taki fundament będzie już zrobiony, należy na nim układać pustaki, które będą do siebie ściśle przylegały, można je nawet połączyć specjalnym klejem montażowym.

Do środka pustaków trzeba włożyć odpowiedni rodzaj betonu, tak abyśmy mieli pewność, że pustaki będą zabezpieczone i nie będzie dochodziło do ich pękania.

Kiedy wszystko jest już wykonane, a nasze ogrodzenie uzyska odpowiednią wysokość, za pomocą silikonu mrozoodpornego powinniśmy przystąpić do montowania daszku, który będzie nie tylko wykończeniem, ale także ozdobą danego ogrodzenia.

Warto pamiętać, że całe ogrodzenie może być wykonane z takich pustaków, pozostawiając tylko wolną przestrzeń na bramę i furtkę, albo możemy z nich zrobić tylko dół i boczne słupki, pomiędzy którymi zamontujemy metalowe przęsła.

Taki płot również będzie elegancki, wytrzymały, a jednocześnie będzie pozwalał więcej zobaczyć jak prezentuje się nasza posesja w całej okazałości.