Cegły kontra płytki – rozwiązania do parterowego tarasu

Taras jest szczególnym miejscem, ponieważ z jednej strony chcemy, żeby prezentował się jak najładniej, a z drugiej chcemy mieć pewność, że przez wiele lat przetrzyma oddziaływanie różnych czynników atmosferycznych. Dlatego powinniśmy się dokładnie przyjrzeć, jakie rozwiązania mamy tutaj do wyboru, tak abyśmy mieli pewność, że to co wybierzemy, będzie faktycznie spełniało nasze oczekiwania.

To właśnie sprawia, że wielu ludzi się zastanawia, czy na tarasie lepiej sprawdzi się cegła czy jednak płytki. Przy tych drugich musimy zwracać uwagę na to, aby były mrozoodporne, żeby nie były śliskie, a także żeby były łatwe w utrzymaniu czystości, bo musimy się z tym liczyć, że często będzie na nie nanoszony piach.

Dodatkowo jeszcze wybierając płytki ceramiczne musimy mieć pewność, że kupujemy te zaprojektowane do użytku zewnętrznego, a także powinniśmy wiedzieć, że muszą być one układane na podłożu żwirowym, albo na specjalnie do tego przystosowanych podkładkach, bo ważne jest to, aby po deszczu na tarasie nie zostawały nam kałuże. Innym rozwiązaniem będą klinkierowe cegły, które oferowane są w różnych wzorach i kolorach.

Dodatkowo mają one niską nasiąkliwość, więc mamy pewność, że będą mrozoodporne, a zimą woda w nie nie wsiąknie i nie zniszczy ich, rozsadzając je od środka, gdy zamieni się w lód. Musimy pamiętać, że bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, zawsze trzeba zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża i doboru właściwych materiałów, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wytrzymają one przez więcej niż jeden sezon.

Zawsze też o radę możemy poprosić specjalistę, który dobierze coś, co będzie pasowało do naszych warunków.