Klasyka czy nowoczesność? Różnice w podejściu do aranżacji ogrodu

Dla wielu ludzi ogród jest bardzo ważnym miejscem, w którym mogą wypocząć i się zrelaksować, dlatego tak ważne jest to, aby odpowiadał on ich oczekiwaniom. To sprawia, że trzeba się zastanowić, czy ma być zaprojektowany w sposób nowoczesny, czy klasyczny.

W tym drugim przypadku możemy pozwolić sobie na większą liczbę roślin, także tych kwitnących, a dominującym wypełnieniem przestrzeni jest trawa. Tutaj jeśli będzie więcej dodatków, to nic się nie stanie, a meble drewniane nie będą nikomu przeszkadzały.

Co więcej styl klasyczny dobrze sprawdza się przy dużych powierzchniach, bo nie jest on minimalistyczny i nie musi być perfekcyjnie dopracowany w każdym szczególe. Jeśli bardziej pociąga nas nowoczesność, to powinniśmy wiedzieć, że tutaj zieleń jest na drugim miejscu, dlatego też trawniki są zamieniane na powierzchnie wysypane grubym żwirem i przykryte płytami albo drewnianymi deskami.

Dominuje tutaj minimalistyczny styl, kolory szarości i czerni, metalowe dekoracje. Możemy także postawić plastikowe meble i odpowiednio dobrane wielkością fontanny, które będą główną ozdobą danego ogrodu.

Warto powiedzieć, że w takim nowoczesnym ogrodzie musimy postawić na minimalizm, także w ilości roślin, ale za to nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Zanim przejdziemy do działania, musimy dokładnie rozważyć, która opcja na aranżację ogrodu bardziej nam odpowiada, tak abyśmy mieli pewność, że w tak zaprojektowanym ogrodzie, będziemy się naprawdę dobrze czuli.