Oporowanie cementem jako alternatywa od konstrukcji krawężnika

Może się zdarzyć tak, że pod wpływem notorycznego obciążania krawędzi podjazdu z kostki betonowej, zacznie się ona kruszyć i zmieniać swoje położenie, jeśli nie będzie w odpowiedni sposób zabezpieczona i przytrzymana. Dlatego tak często zalecane jest wykonywanie obrzeży, które mają tą kostkę utrzymywać w jednym miejscu. To właśnie sprawia, że wielu zastanawia się, czy zastosować standardowe krawężniki, czy może poszukać innego rozwiązania, które skutecznie utrzyma naszą kostkę w wyznaczonym miejscu.

Wiele osób poleca oporowanie cementem, które jeśli jest tylko dobrze wykonane, to daje nam gwarancję trwałości na długie lata. Takie oporowanie polega na wylewaniu cementu na przygotowaną nawierzchnię, następnie układaniu na niego kostki brukowej i obkładaniu jej betonem od zewnątrz. Gdy ten wyschnie nie tylko mocno przylega do samej kostki, ale także do tej nawierzchni betonowej, która się pod nią znajduje, a to oznacza, że wszystko będzie się dobrze trzymało.

Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że prezentuje się bardzo elegancko. Można je przysypać piachem, żwirem, albo pozwolić żeby przykryła je trawa, więc nic poza samą kostką nie będzie widoczne, a to sprawi, że całość będzie się prezentowała naprawdę wspaniale. Warto też podkreślić, że takie oporowanie cementem nie jest ani drogie, ani czasochłonne, a daje nam gwarancję, że wszystko będzie się świetnie trzymało na wyznaczonym miejscu, więc z pewnością powinniśmy z tego rozwiązania skorzystać.