Rodzaje technologii budowy stropu

Bardzo ważne jest to, aby podczas budowy domu wszystko było odpowiednio dobrane do naszych potrzeb. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby pomyśleć, jakiego rodzaju strop będzie dla nas najlepszy, tak abyśmy mogli poczuć się bezpiecznie. Warto wiedzieć, że zaproponowany może nam być strop gęstożebrowy, zawłaszcza jeśli planujemy mieć rozpiętość między podporami maksymalnie wynoszącą 7 metrów, ale wówczas trzeba go także odpowiednio wzmocnić, zwłaszcza wtedy, gdy ściany nośne mają biec równolegle do belek.

Jeżeli mamy prosty dom, ale jeszcze nie do końca jesteśmy przekonani, co do tego gdzie mają być nasze ściany działowe, to koniecznie musimy popatrzeć na płyty kanałowe. Wówczas będziemy mogli takie ściany postawić później, pod warunkiem, że przerwa między tymi, które już są, nie jest większa niż 6 metrów. Proponowane są również stropy drewniane, ale na nie powinniśmy się zdecydować, jeśli planujemy budować dom drewniany, albo chcemy mieć poddasze, którego nie będziemy używać.

Kolejnym rozwiązaniem, które może nam być zaproponowane to strop płytowy monolityczny, który idealnie sprawdza się w domach o nieregularnych kształtach i sporej rozpiętości podpór, choć ten akurat będzie do nas dobrany indywidualnie. Warto wiedzieć, że najczęściej są nam proponowane stropy żelbetonowe, bo to one wypierają te drewniane i bardzo często właśnie są zakładane podczas remontów starych domów. Bardzo ważne jest to, jakie rozwiązanie wybierzemy, bo tylko wówczas możemy mieć pewność, że wszystko się utrzyma tak jak należy.